ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

همدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: ۴۴۲ واحد صنفی این استان به علت بی توجهی به شیوه نامه های بهداشتی در یک هفته گذشته به مرجع قضایی معرفی شدند.

 

دکتر لیدا رفعتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین میزان تخلف مربوط به سوپرمارکت و خواربار فروشی با ۱۲۸ اخطاریه، کارگاه ها و صنایع کوچک ۸۷ اخطاریه، نانوایی ها ۴۶ اخطاریه، رستوران ها ۱۹ اخطاریه، مطب چهار اخطاریه و سایر مراکز و اماکن با بیش از ۱۲۱ اخطاریه است.

وی اضافه کرد: همچنین در همین ارتباط ۱۵ واحد صنفی نیز به علت بی توجهی به شیوه نامه های بهداشتی و تداوم تخلف با دستور مقام قضایی پلمب شد که شامل چهار سوپرمارکت و خوار بار فروشی، سه نانوایی، ۲ رستوران، یک تالار پذیرایی و پنج مورد سایر مراکز و اماکن می شود.

به گفته مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان، حدود ۸۴ درصد از مردم استان همدان هنگام مراجعه به اماکن و مراکز عمومی بهداشت فردی را رعایت می کنند همچنین ۷۷ درصد مردم هنگام مراجعه به این اماکن از ماسک استفاده می کنند.

رفعتی اظهار داشت: میزان استفاده از ماسک در مراکز ورزشی ۵۳ درصد، کارگاه ها و صنایع کوچک ۶۲ درصد، تالارهای پذیرایی ۶۷ درصد، آرامستان ۶۸ درصد و رستوران ها  ۷۲ درصد بوده است.

وی گفت: رعایت فاصله گذاری فیزیکی همواره مورد تاکید بوده است و در یک هفته گذشته میانگین رعایت فاصله گذاری حدود ۷۹ درصد ثبت شده است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان افزود: ۵۲ درصد مراجعان به تالارهای پذیرایی، ۶۰ درصد مراجعان به مراکز شماره گذاری و معاینه فنی خودرو، ۶۳ درصد مراجعان به مراکز شماره گذاری و پلیس + ۱۰ و  ۶۸ درصد مراجعان به اماکن ورزشی فاصله فیزیکی را رعایت کردند.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان پنج شهرستان «فامنین، کبودراهنگ، رزن، اسدآباد و درگزین» در وضعیت زرد کرونایی و مابقی در وضعیت نارنجی قرار دارند.

عنوان تعداد بازرسی تعداد رعایت بهداشت فردی استفاده از ماسک رعایت فاصله گذاری رعایت تهویه مناسب معرفی به مراجع قضایی پلمب

ادارات و سازمان ها

۴۶ ۴۴ ۴۱ ۳۸ ۴۰ ۰ -

پلیس + ۱۰ و پیشخوان

۲۷ ۲۴ ۲۳ ۱۷ ۱۸ ۳ ۰

اماکن متبرکه و مساجد

۱۳۱ ۱۱۶ ۱۰۷ ۱۰۶ ۱۰۶ ۰ -

پایانه مسافربری

۸ ۵ ۶ ۴ ۵ ۱ ۰
فرودگاه ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۰ -
بانک ها ۶۳ ۶۰ ۵۶ ۵۱ ۵۰ ۵ ۰
جایگاه سوخت ۲۷ ۲۴ ۲۰ ۲۵ - ۴ ۰
زندان  ۳ ۳ ۳ ۲ ۳ ۰ -
آرامستان ها ۶۰ ۴۸ ۴۱ ۳۹ - ۱ -
پاساژها ۴۷ ۴۴ ۴۴ ۴۰ ۴۲ ۰ ۰
مهدکودک  ۱۳ ۱۰ ۱۰ ۹ ۹ ۱ ۰
مراکز ورزشی  ۱۹ ۱۵ ۱۰ ۱۳ ۱۰ ۶ ۰
هتل و مراکز اقامتی ۱۰ ۹ ۹ ۹ ۹ ۰ ۰
تالارهای پذیرایی ۲۱ ۱۵ ۱۴ ۱۱ ۱۲ ۸ ۱
سوپرمارکت ها ۱۶۱۴ ۱۳۲۱ ۱۳۱۵ ۱۲۳۷ ۱۰۶۷ ۱۲۸ ۴
نانوایی ها  ۴۲۰ ۳۵۷ ۳۱۷ ۳۱۵ ۳۷۱ ۴۶ ۳
رستوران ها  ۸۹ ۶۸ ۶۴ ۶۵ ۶۸ ۱۹ ۲
فروشگاه های زنجیره ای  ۳۹ ۳۴ ۳۳ ۳۱ ۳۱ ۴ ۰
بیمارستان ها ۲۳ ۲۱ ۲۱ ۲۰ ۲۱ ۰ ۰
داروخانه ها ۵۸ ۵۴ ۵۱ ۴۸ ۴۹ ۳ ۰
مطب ها ۲۹ ۲۷ ۲۴ ۲۱ ۲۰ ۴ ۰
سایر مراکز و اماکن ۱۱۸۰ ۱۰۰۶ ۹۴۷ ۹۷۲ ۹۴۱ ۱۳۱ ۵
صنایع تولیدی نفت و گاز ۵ ۵ ۵ ۵ ۵ ۰ -
مراکز کشاورزی و دامپروری ومعادن ۱۴ ۱۴ ۱۲ ۱۲ ۱۲ ۰ -
کارگاه ها و صنایع کوچک ۳۴۰ ۲۸۶ ۲۱۱ ۲۸۲ ۲۸۵ ۸۷ ۰
مراکز شماره گذاری و معاینه فنی ۵ ۴ ۵ ۳ ۴ ۱ -
جمع ۴۲۸۰ ۳۶۱۳ ۳۲۹۰ ۳۳۶۶ ۳۵۱۹ ۴۴۲  15