ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

گروه استان‌ها- مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: در هفته گذشته ۱۰ نانوایی به خاطر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب شده است.

 

لیدا رفعتی  در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: در طول هفته گذشته 590 نانوایی در استان از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد بازرسی قرار گرفتند که 10 مورد از آن‌ها به خاطر عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی پلمب شد.

 وی با بیان اینکه  498 واحد  معادل 79 درصد نانوایی‌های بازرسی شده بهداشت فردی  را رعایت کردند تصریح کرد: در  455 واحد نانوایی خدمات دهندگان و 426 واحد خدمات گیرندگان از ماسک استفاده کرده بودند همچنین در 69 درصد نانوایی‌ها  فاصله‌گذاری رعایت شده بود.

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه واحدهایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند در مرحله نخست اخطار می‌گیرند و اگر تکرار شود پلمب می‌شوند گفت: در هفته گذشته 515 واحد خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع موادغذایی و 62 نانوایی در این استان به علت رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی اخطاریه دریافت کرده و به مرجع قضائی معرفی شدند.

رفعتی با بیان اینکه نظارت‌های ماموران بهداشتی بر واحدهای صنفی و خدماتی تشدید شده است عنوان کرد: مسئولان و مدیران 144 کارگاه و صنایع کوچک، متصدی 158 سوپرمارکت و خوار بارفروشی، 29 بانک، 27 پاساژ، 26 فروشگاه زنجیره‌ای، 19 داروخانه، 15 مطب، 13 رستوران، ادارات و سازمان‌ها، بانک، مرکز شماره گذاری و معاینه فنی، مهد کودک، دفتر پیشخوان، پایانه مسافربری و جایگاه سوخت، آرامستان، صنایع تولیدی،کشاورزی و دامپروری اخطار گرفته یا به مرجع قضائی معرفی شدند.

وی افزود: 27 واحد خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع موادغذایی این استان نیز  در یک هفته گذشته پلمب شدند که شامل 21 خواروبار فروشی، 10 نانوایی، پنج رستوران و یک کارگاه است.

مدیر گروه  سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان با بیان اینکه  رعایت بهداشت فردی در واحدها و اماکن رو به بهبود است گفت: اما با این وجود پاساژها با 51 درصد و اماکن متبرکه و مساجد با 60 درصد کمترین میزان رعایت بهداشت فردی را به خود اختصاص دادند.

رفعتی تصریح کرد: میزان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در واحدهای کشاورزی و دامپروری 20 درصد، پاساژها 46 درصد، مراکز شماره گذاری و معاینه فنی 50 درصد، اماکن متبرکه و مساجد 55 درصد، آرامستان‌ها 58 درصد و پایانه‌های مسافربری 60 درصد گزارش شده است.

وی افزود: میزان رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در دفاتر پیشخوان، بانک‌ها، نانوایی‌ها، داروخانه‌ها و مطب‌ها نامطلوب و زیر 70 درصد است.