ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در سطح کشور چند بار پیک بیماری را تجربه کردیم اما پس از آغاز شدن فصل پاییز رکوردهای عجیب و غریب بیماری در سطح استان و کشور مسئولان را وادار کرد تا علاوه بر محدودیت‌های سابق، از روز گذشته محدودیت‌های جدید نیز در سطح شهر اعمال کنند.

 در جدیدترین تصمیمات ستاد مقابله با کرونا اعلام شده است که تمامی اصناف به‌جز اصنافی که خدمات غذایی و دارویی به مردم ارائه می‌دهند از ساعت 18 به بعد روز سه‌شنبه 20 آبان ماه تعطیل باشند و به گفته رئیس اتاق اصناف همدان با تصمیمی که ستاد مقابله با کرونا استان گرفته است نظارت و بازرسی بر انجام این قانون بر عهده‌ی اتحادیه‌ها و اصناف است.
حسین محرابی با تأکید بر رعایت نکات بهداشتبی توسط اصناف در ساعات فعالیت آنها بیان کرد: تمامی اتحادیه‌های شهر همدان برای همکاری در اجرای این قانون اعلام آمادگی کرده‌اند.
وی همچنین افزود: در صورتی شهروندان همدانی از بابت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی شکایت داشتند می‌توانند شکایت خود را به سامانه پیامکی 1000127 اعلام کنند.
 در گفت‌وگویی که خبرنگار همدان‌پیام با مردم و کسبه در این زمینه داشت برخی موافق و برخی مخالف این قانون بودند.
یکی از شیرینی‌فروشی‌های خیابان شهدا ضمن اعلام نارضایتی خود برای این قانون، می‌گوید: اوج ساعت کاری ما از ساعت 6 به بعد است که با توجه به تصمیم ستاد مقابله با کرونا تعطیل است که به صلاح ما نیست.
یکی دیگر از مغازه‌داران که مشغول تمیز کردن کفش‌هایی است که در معرض دید خریداران گذاشته است، بیان می‌کند: اگر واقعا با اعمال این محدودیت شرایط کرونا بهتر می‌شود من کاملا موافق هستم و همکاری می‌کنم.
وی که خود را حسین معرفی می‌کند، می‌گوید: در صورتی این مصوبه نتیجه‌بخش خواهد بود که مردم نیز همکاری کنند و واقعا در منزل بمانند.
یکی دیگر از مغازه‌داران که در خیابان بوعلی پوشاک‌فروشی دارد و خود را منصوری معرفی می‌کند، درباره این تصمیم بیان می‌کند: با این تصمیم یعنی از ساعت 6 به بعد دیگر کرونا وجود ندارد و تنها از ساعت 6 به بعد مردم مبتلا می‌شوند؟ به نظر من این تصمیم نتیجه‌بخش نخواهد بود.
یکی از کارمندان فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز درباره این اعمال محدودیت اینگونه اظهارنظر می‌کند: از آسمان سنگ هم ببارد ما همچنان باید سرکار باشیم، ظاهرا که ما در برابر کرونا ایمن هستیم.
یک رهگذر خانم که خود را کریمی معرفی می‌کند نیز درباره این اعمال محدودیت بیان می‌کند: این تصمیم خوبی است اما خب فکر نمی‌کنم کافی باشد، کاش به صورت کامل چند روزی همه‌جا تعطیل شود.
وی ادامه داد: من عزیزانم به این بیماری مبتلا شدند، کاش مردم بیشتر رعایت کنند تا این وضعیت سامان یابد.
یک پسرجوان نیز درباره تعطیلی اصناف اینگونه اظهار نظر می‌کند: باید همه دست به دست هم بدهیم و برای سلامتی خودمان هم که شده رعایت کنیم.
وی که خود را مهدی معرفی می‌کند، ادامه می‌دهد: به نظر من با تعطیلی حداقل از یه ساعتی به بعد خیابان‌ها خلوت‌تر شده و شاید بتوان کمی این بیماری را کنترل کرد انشاا‌... که نتیجه‌بخش باشد.
در شرایط فعلی که کرونا در سطح استان، کشور و دنیا خودنمایی می‌کند، لازم است که برای عبور از این بحران با یکدیگر و مسئولان همکاری کنیم تا هرچه سریع‌تر از شر این ویروس منحوس رهایی پیدا کنیم.