ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

گروه استان‌ها-رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان با بیان اینکه سرمازدگی عامل گرانی برخی صیفی‌جات مانند گوجه فرنگی در بازار همدان بوده است، گفت: با رسیدن صیفی‌جات از جنوب کشور قیمت‌ها تعدیل می‌شود.

 

رضا البرزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: هیچ گونه کمبودی در تامین اقلام مورد نیاز مردم وجود ندارد، منتظر رسیدن محصولات جنوب کشور هستیم و بدون شک با ورود این محصولات قیمت‌ها روند نزولی پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت هر کیلو گوجه فرنگی درجه یک بین 12 تا 15 هزار تومان به فروش می‌رسد، تصریح کرد:  ورود محصولات گلخانه‌ای استان به بازار نیز سبب ارزانی برخی محصولات می‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان با تاکید بر اینکه میوه‌های مانند پرتقال و نارنگی به  شکل نوبرانه و به تدریج وارد بازار می‌شود، گفت: در حال حاضر  قیمت هر کیلو پرتقال بین 7 تا 10 هزار تومان است.

البرزی با بیان اینکه هزینه‌های تولید میوه نسبت به پارسال افزایش داشته است، اظهار داشت: قیمت سبد، دستمزد کارگر و حمل و نقل افزایشی بوده که در قیمت نهایی میوه تاثیرگذار است.

وی با تاکید بر اینکه وقتی قیمت میوه بالا است دلیل آن گرانفروشی نیست، تصریح کرد: همکاران ما سود قانونی 10 تا 35 درصدی خود را دریافت می‌کنند. تعیین نرخ روزانه میوه در دست بارفروشان و میدان‌بار  است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان با بیان اینکه بازرسان ما به صورت روزانه در بازار حضور و نظارت دارند، گفت: سود قانونی کالاها با توجه به نوع آن تعیین می‌شود، به عنوان مثال بیشترین سود مربوط به سبزیجات است

البرزی با اشاره به اینکه بیشتر مردم ترجیح می‌دهند میوه‌های مورد نیاز خود را از بازار سرگذر تهیه کنند، افزود: در این بازار رقابت زیاد است و همین امر سبب شده نرخ میوه در این بازار نسبت به مناطق دیگر تا حدودی  ارزانتر باشد.