ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

همدان- ایرنا- فرماندار همدان با اشاره به اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی از ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه در شهر همدان گفت: ۸۰ درصد کسبه و بازاریان به این قانون تمکین کرده‌اند.

 

حسین افشاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بازدیدهایی که از سطح شهر همدان داشتیم مشاغل و کسبه مشمول طرح به خوبی مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا را رعایت کرده اند. 

او اضافه کرد: به غیر از صنف اغذیه فروشی، داروخانه، نانوایی و مطب پزشکان که مایحتاج ضروری مردم را تامین می‌کنند بقیه واحدهای صنفی راس ساعت مقرر دست از فعالیت کشیده‌اند که شایسته قدردانی است. 

فرماندار همدان از برخورد شدید قانونی با متخلفان خبر داد و گفت: واحدهای صنفی که به مصوبه های ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا بی‌اعتنایی کرده و بعد از ساعت ۱۸ مشغول فعالیت باشند پلمب می‌شوند. 

به گفته افشاری چنانچه کسبه و بازاریان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند به جرم تهدید سلامت عمومی به مرجع قضایی معرفی شده و با آنها برخورد کیفری می‌شود. 

 او به اجرای طرح محدودیت ترافیکی در محورهای گنجنامه و بلوار ارم اشاره کرد و گفت: با کمک پلیس راهور و شهرداری این طرح از ساعت چهار عصر دیروز آغاز شد و همچنان تداوم دارد. 

فرماندار همدان با قدردانی از عوامل اجرای این طرح خاطرنشان کرد: برخی از معابر به صورت فیزیکی مسدود شده و ترددها به سمت بیمارستان بهشتی و مناطق مسکونی اطراف بلوار ارم و مسیر گنجنامه به صورت هوشمندانه و بررسی مدارک اشخاص کنترل می‌شود.

افشاری با تاکید بر وضعیت قرمز کرونایی همدان از مردم خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی شد و گفت: خانواده ها از تردد غیرضروری به مرکز شهر و بازار پرهیز کرده و بیشتر در خانه بمانند. 

شهر همدان دارای ۳۰ هزار واحد صنفی است.