ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

همدان- ایرنا- فرماندار همدان گفت: تعطیلی بازار و مشاغل شایعه است و تاکنون ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا تصمیم جدیدی برای اعمال محدودیت‌های بیشتر در این شهرستان نگرفته است.

 

حسین افشاری روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا پایان هفته جاری محدودیت ها همانند دو هفته پیش خواهد بود و مورد جدیدی به آنها اضافه نشده است. 

او با تاکید بر تمدید محدودیت ها در همدان گفت: اگر ستاد ملی مقابله با کرونا برنامه جدیدی را برای این شهرستان ابلاغ کند به اطلاع مردم می‌رسانیم. 

فرماندار همدان با اشاره به تعطیلی چند واحد مرغ فروشی و نانوایی متخلف گفت: رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی موجب پلمب این واحدها شده و برخورد جدی با بقیه اصناف بی‌اعتنا به مقررات کرونایی توسط اکیپ فرمانداری و بهداشت ادامه دارد. 

به گفته افشاری تنها راه مقابله با بیماری کرونا سه اصل رعایت بهداشت فردی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است و مردم باید نهایت دقت را در اجرای این اصول به کار بگیرند تا به این ویروس مبتلا نشوند. 

او خاطرنشان کرد: در هشت ماه گذشته هر جا رعایت اصول بهداشتی بیشتر بوده شمار ابتلا و فوتی‌ها کمتر شده و تمام اقشار مردم و مشاغل باید به مصوبات و دستورالعمل‌ها تمکین کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۹۶ نفر از بیماران در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۲ هزار و ۶۱۶ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۴ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۱۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۴۱ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر رسید.