ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

گروه استان‌ها- بیشتر فروشگاه‌های شهر همدان نرخ مصوب مرغ و تخم‌مرغ را رعایت نکرده و این کالاها را با قیمت دلخواه خود به مشتریان عرضه می‌کنند و د ر همین راستا بیش از ۷۰ پرونده برای مرغ‌فروشان متخلف در همدان تشکیل شده است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، اگرچه ستاد تنظیم بازار استان قیمت مصوب هر کیلو مرغ را 15  هزار و 750 تومان اعلام کرده اما متاسفانه بیشتر فروشگاه‌ها این نرخ مصوب را رعایت نمی‌کنند و با قیمت هر کیلو 17 تا 18 هزار تومان  در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهند. تامین مرغ 18 هزار تومانی به عنوان نیاز روزانه برای قشر ضعیف جامعه و کارگران  کم درآمد امکان پذیر نیست.

بازدید میدانی خبرنگار تسنیم از وضعیت بازار همدان نشان می‌دهد که  علاوه بر کمبود مرغ  و تخم مرغ در بازار نظارت چندانی هم بر روی نرخ این دو کالا وجود ندارد. مرغ فروشان از توزیع ناعادلانه مرغ گلایه مندند و دلالان را مقصر افزیش قیمت می‌دانند.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: بیش از 70 پرونده برای مرغ فروشان متخلف تشکیل و به مراجع قضایی فرستاده شده است.

داریوش صفاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: مرغ فروشانی که قیمت مصوب را رعایت نکنند جریمه می‌شوند و در صورت ادامه تخلف،واحد آن ها پلمب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه قیمت تمام شده تولید مرغ نسبت به ماه‌های گذشته افزایش یافته است، تصریح کرد: افزایش قیمت نهاده‌ها و هزینه های تولید قیمت مرغ را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر مشکل کمبود عرضه وجود ندارد، افزود: در ماه های تیر و مرداد سهمیه کشتار مرغ پایین بود اما در شهریور ماه شرایط بهتر شده است.

صفاری در واکنش به توزیع ناعادلانه مرغ در فروشگاه‌ها، اظهار داشت: مرغ فروشان، مرغ مورد نیاز خود را از کشتارگاه تهیه می‌کنند و مشکلی در عرضه به واحدها وجود  ندارد.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون 6 واحد مرغ فروشی متخلف پلمب شده است، تصریح کرد: بازرسان ما روزانه در بازار حضور دارند و با هر گونه گرانفروشی و کم فروشی برخورد می‌کنند.

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در بخش دیگری از گفت و گو به موضوع گرانی تخم مرغ اشاره کرد و گفت: قیمت هر کیلو تخم مرغ برای عمده فروشان 14 هزار و 500 تومان تعیین شده اما متاسفانه به صورت دانه‌ای و شانه‌ای به مصرف کننده نهایی عرضه می‌شود.

به گزارش تسنیم از همدان با توجه به اینکه شرایط کرونایی بسیاری از تالارها و رستوران را به تعطیلی کشانده و همین امر تقاضای مرغ را کاهش داده اما با این حال باز هم در ساعات بعد از ظهر یخچال بسیاری از فروشگاه‌ها خالی از مرغ است و مردم مجبورند با قیمت بیشتری مرغ مورد نیاز خود را تامین کنند.