ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

گروه استان‌ها ـ عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف همدان گفت: اداره امور مالیاتی باید  در تعیین مبلغ مالیات حواسش به صنوف آسیب دیده از کرونا باشد.

 

احمد گازرانی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: امسال درآمد بازاریان بسیار اندک بوده و حتی برخی واحدها بخاطر شرایط کرونایی و نبود مشتری اقدام به تعطیلی خودجوش کردند.

وی با تاکید بر اینکه اداره مالیات باید شرایط کسبه را در درک کند و ضرر و زیان بازاریان را مد نظر قرار دهند، تصریح کرد: خسارت ناشی از کرونا بسیاری از صنوف را در آستانه ورشکستگی قرار داده است.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف همدان با بیان اینکه تسهیلاتی که برای جبران ضرر واحدهای خسارت دیده از کرونا در نظر گرفته شده بسیار اندک و با سود بالایی است، اظهار داشت: مثلا وام برخی صنوف کمتر 20 میلیون و سود 12 درصد است.

گازرانی با تاکید بر اینکه بیشترین آسیب ناشی از کرونا و کسادی کسب و کار   مربوط به صنوفی مانند پوشاک، خرازی و کیف و کفش بوده است، تصریح کرد: بازار لوازم التحریر نیز در رکود و بی رونقی به سر می‌برد.

وی با بیان اینکه امسال تکلیف بازگشایی مدارس روشن نبود و دانش‌آموزان بین خرید لوازم التحریر و گوشی و تبلت تردید داشتند، گفت:  امسال تنها 3 روز بازار لوازم التحریر رونق داشت در حالیکه هر سال این رونق تا 45 روز ادامه داشت.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف همدان  با اشاره به اینکه امسال پوشیدن لباس فرم در مدارس اجباری نبود، گفت: همین امر سبب کسادی و خسارت به صنف خیاطان و تولیدی‌ها شده است.

گازرانی با بیان اینکه کمبود مشتری و نبود صادرات سبب کاهش تولید در زمینه کیف و کفش  شده است، افزود: بخشی از کارگاره‌های کوچک مجبور به تعطیلی کسب و کار خود شده اند.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف همدان با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از کرونا تمام آموزش‌های بهداشتی و مباحث مربوط به فاصله گذاری اجتماعی را در اختیار بازاریان قرار داده ایم، اظهار داشت: بسیاری از مراکز خرید برای رفاه حال مشتریان و پیشگیری از کرونا در مغازه های خود مواد ضدعفونی کننده قرار داده اند.