ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین مدیرعامل شرکت سیاحتی علی‌صدر و رئیس اتاق اصناف استان همدان تمامی واحدهای صنفی دارای پروانه همدان می‌توانند به همراه خانواده از غارعلی‌صدر(مجموعه ی تفریحی توریستی عباس آباد) با ۵۰ درصد تخفیف بازدید کنند

 

هم‌چنین براساس این تفاهم‌نامه افراد صنفی تمامی اتحادیه های مجوزدار فعال در استان‌ می‌توانند با خانواده به صورت نیم‌بها از ویلاهای اقامتی مجموعه تفریحی عباس آباد(بام همدان) استفاده کنند.

در جلسه امضای تفاهم‌نامه این موضوع مدیرعامل محترم شرکت سیاحتی علی‌صدر ضمن قدردانی از زحمات آحاد اصناف شریف ومتدین همدان گفت: استان همدان با دارا بودن جاذبه‌های گردشگری متعدد، یکی از قطب‌های اصلی گردشگری ایران است.

جناب آقای مهندس مجیدی افزود: تلاش خواهیم کرد تا میزبان شایسته‌ای برای همه ی اصناف شریف باشیم. آقای مهندس مجیدی با بیان این که برای پذیرش گردشگران در غار علیصدر در ایام تعطیلات پیش رو برنامه ریزی شده است، گفت: بازدید گردشگران و مسافران از غار علیصدر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.
وی با اشاره به این که در ابتدای ورود مسافران به مجموعه غار علیصدر و در گیشه بلیت فروشی، ماسک رایگان در اختیار مسافران و گردشگران قرار می‌گیرد، گفت: مسافران باید با ماسک در غار حضور و تردد داشته باشند.
آقای مهندس مجیدی با یادآوری این که هشدارهایی برای رعایت نکات بهداشتی در محل تردد افراد نصب شده تا مسافران با رعایت آنها در امان باشند، گفت: اجازه هیچ گونه تجمع در غار به افراد داده نمی‌شود و نفراتی با رعایت فاصله گذاری فیزیکی از غار دیدن می‌کنند.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با یادآوری این که کارکنان شرکت علیصدر نیز دوره‌های آموزشی لازم را سپری کرده‌اند تا با رعایت نکات ذکر شده سلامت مسافران تأمین شود، گفت: گندزدایی تجهیزات غار علیصدر به صورت روزانه انجام می‌شود.
مجیدی همچنین با بیان اینکه ویلاهای اقامتی عباس آباد برای تمام مراجعان تخفیف ۵۰ درصدی خواهد داشت و در این ویلاها لحاظ می‌شود، گفت: شرایط برای گذران ایام تعطیلات پیش رو در مناطق گردشگری همدان مهیا شده است.

در ادامه رئیس محترم اتاق اصناف همدان با بیان این که بیش از 30 هزار واحد صنفی در استان همدان مشغول فعالیت هستند، افزود: واحدهای صنفی بخش مهمی در چرخه اقتصادی کشور و اشتغال را برعهده دارند اما هم اکنون با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می‌کنند.
رئیس اتاق اصناف همدان با اشاره به این که ۴۰ درصد جمعیت کشور را اصناف تشکیل می‌دهد و ۱۸ درصد تولید ناخالص داخلی کشور در دست اصناف است، بیان کرد: اصناف حدود 9 میلیون نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است، در تعیین قیمت‌ها بسیاری از ارگان‌ها دخیل هستند و اصناف حلقه آخر هستند..

در ادامه وی با بیان این که صنعت گردشگری ظرفیت‌ بسیار بالایی برای رشد و توسعه جوامع است كه عوامل محیطی و انسانی می توانند شكوفایی آن را رقم بزنند و اما استان همدان با یك هزار و 800 اثر تاریخی و گردشگری آنگونه كه باید جایگاه خود را در این بخش بدست نیاورده است.

این در حالی است كه با اجرای طرح های گردشگری در دو سال گذشته حضور گردشگران بویژه توریست های خارجی به استان همدان رشد چشمگیری داشته است.
وی اذعان داشت که یكی از عواملی كه بر رشد صنعت گردشگری در همدان تاثیر گذار است پیگیری مسئولان اجرایی استان و تاكید استاندار همدان به توسعه صنعت گردشگری بوده كه راه برون رفت از مشكلات اقتصادی و توسعه استان همدان را جذب گردشگران داخلی و خارجی و سرمایه گذاران گردشگری می داند.
آقای محرابی اظهار داشت :از دورانی كه گردشگری كالایی لوكس و مختص قشر مرفه جامعه محسوب می‌شد، ده‌ها سال می‌گذرد و امروز به مدد كاهش هزینه‌های خطوط پر‌ تراكم هوایی، دریایی، ریلی و جاده‌ای سالانه بیش از یك میلیارد نفر در سطح جهان در حال جا به جایی بین مرزها با قصد سفرهای تفریحی هستند.
این صنعت هر‌چند از دیگر حوزه‌های اقتصادی جوان‌تر است، اما به دلیل ایجاد رونق اقتصادی و تأثیر مثبت آن بر شادابی جامعه از سوی اغلب كشورهای جهان از آن استقبال شده و رقابت تنگاتنگی را برای جذب گردشگران و توسعه بازارهای هدف بین آنها ایجاد كرده است.
همدان نیز با داشتن تمدنی كهن و آثار تاریخی و جابه های طبیعی گردشگری در صدد رسیدن به نقطه مطلوبی قرار گرفته كه به عنوان نخستین هدف گردشگری جایگاه خود را بازیابد. حضور گردشگران در شهر تاریخ و تمدن ایران می تواند در رشد و ارتقا سطح کیفی زیر ساخت های گردشگری و هم چنین رونق کسب وکار تاثیر بسزایی داشته باشد.
وی در این ارتباط گفت: شاید یكی از مهم‌ترین مشكلات گردشگری در همدان خدمات تورگردانی باشد كه در‌ این‌ باره ضعف‌های زیادی در زمینه ی تبلیغات بین‌ المللی، جذب تورگردان‌های بازارهای هدف و توسعه ی مناسب خدمات هوایی و آژانس‌های بین‌ المللی حرفه‌ای مشهود است.

در پایان جلسه رئیس اتاق اصناف همدان از همه ی اصناف کشور دعوت کرد تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا به همدان سفر کرده و گزارش‌های خاطره‌انگیز سفر خود به پایتخت تاریخ و تمدن ایران را منتشر کنند.

آقای محرابی اظهار کرد: زمان اجرای این تفاهم از 14 شهریور تا پایان سال ۱۳۹۹خواهد بود.