ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

گروه استان‌ها-رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان گفت: افزایش هزینه‌های باغداران سبب گرانی قیمت میوه‌های تابستانی شده است.

 رضا البرزی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: قیمت تولید هر کیلو میوه برای باغداران بین 5 تا 6 هزار تومان است و پس از آن هم تا به دست مصرف کننده برسد هزینههای دیگری بر آن تحمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه هزینه حمل ونقل  وسبدها پلاستیکی نسبت به پارسال افزایش قیمت چشمگیری داشته است، تصریح کرد: بخشی از افزایش قیمت هم بخاطر سوء استفاده دلالان است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان با تاکید بر اینکه سود امسال وضعیت تولید میوه بسیار خوب بوده و شاهد فراوانی در بازار هستیم، ابراز کرد: هرچه میزان عرضه بیشتر باشد قیمت ها هم تعدیل می‌شود.

البرزی از نظارت و کنترل روزانه بازار میوه و تره بار خبر داد و گفت: سود فروشندگان میوه هم بین 15 تا 35 درصد است که آن را بر اساس فاکتور خرید مورد ارزیابی و نظارت قرار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه در این فصل بخاطر گرمای هوا محصولات اتان های کشور رسیده و از مناطق مختلفی  وارد استان ما می‌شود، اظهار داشت: از هفته آینده باید شاهد کاهش قیمت در انواع میوه های تابستانی باشیم.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان از نظارت مستمر بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازار میوه و تره بار خبر داد و ابراز کرد: همه مغازه‌داران برای پیشگیری از کرونا ملزم به استفاده از ماسک و دستکش هستند.

البرزی با بیان اینکه آموزش‌های بهداشتی لازم به تمامی واحدها ارائه شده است، گفت: از افراد خواسته‌ایم در صورت مشاهده علائم مشکوک به کرونا خود را قرنطینه کنند و در محل کار حاضر نشوند.

انتهای پیام/ 743/ت