ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

گروه استان‌ها-رئیس اتحادیه کیف و کفش همدان گفت: شیوع کرونا در استان همدان سبب کاهش صادرات و تضعیف صنعت کیف و کفش در این منطقه شده است.

 

احمد گازرانی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: صنف کیف و کفش و خرازی از صنوفی است که بیشترین آسیب ناشی از کرونا بر آن وارد شده است.

وی با بیان اینکه افزایش نرخ مواد اولیه و هزینههای جاری سبب افزایش 30 درصدی قیمت انواع کفش در بازار همدان شده است، ابراز کرد: وضعیت اقتصادی مردم به گونه ای است که ترجیح می‌دهند کفشهای کهنه خود را ترمیم کنند وهمین امر سبب رکود در بازار کفش شده است.

رئیس اتحادیه کیف و کفش همدان با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم تا کارگاه های تولیدی کیف و کفش بخاطر کمبود مشتری و مشکلات ناشی از کرونا به تعطیلی کشیده نشود، گفت: در نیمه دوم مرداد ماه نمایشگاه کیف و کفش را در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی برگزار می‌کنیم.

گازرانی با بیان اینکه در سال گذشته کفش‌های تولیدی استان به کردستان عراق، روسیه و افغانستان صادر می‌شد، تصریح .کرد امسالبخاطر شرایط کرونا میزان صادرات کاهش یافت اما از ماه آینده صادرات را از سر خواهیم گرفت

وی با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان کیف هم از این شرایط متضرر شدند، اظهار داشت: در این روزها کیف در اولویت خرید کسی نیست و بخاطر تعطیلی مدارس و مجازی شدن آموزش ها بخش بزرگی از کیف های تولیدی در انبارها باقی مانده است.

انتهای پیام/ 743/ش