ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

آغاز فعالیت مرکز نیکوکاری اصناف شهر همدان با حضور مدیرکل کمیته امداد همدان، رئیس اتاق اصناف، رئیس بسیج اصناف استان و تعدادی از روسای اتحادیه‌ها برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان در جلسه‌ای که به‌منظور آغاز بکار رسمی مرکز نیکوکاری اصناف شهر همدان برگزارشده بود گفت: افراد نیکوکار در مجموعه‌ای مانند بازار برای کمک به نیازمندان به شکل‌های مؤثر و وسیعی تلاش و اقدام کرده‌اند که امیدواریم با این تعامل و تفاهم بتوانیم قدم‌های مؤثرتری برداریم.

وی با تشکر از زحمات سال‌های طولانی این افراد که برای رضای خدا برداشته‌اند، ادامه داد: این سنت همیشه در دست بزرگان بازار بوده است و اکنون می‌خواهیم با عنوان مرکز نیکوکاری این مسیر را به‌صورت ویژه و فراگیر و در دامنه وسع‌تری ادامه دهیم.

ترکمانه بابیان اینکه حجم مشکلات افزایش‌یافته است گفت: این موضوع وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند و همچنین در ضرورت توسعه حضور مردم در عرصه خیر و احسان، گفت: در این زمان نیاز به کار تشکیلاتی منسجم و هماهنگ بیشتر از هر وقت دیگری احساس می‌شود تا همه کمک‌ها به‌صورت یکپارچه و با توجه به نیازسنجی خانواده‌ها و با انسجام‌بخشی به دست آن‌ها برسد.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با عنوان این مطلب مهم که سرلوحه خدمت، توجه به مبانی اعتقادی است، ادامه داد: در بخش تشکیلاتی و در راستای تکریم ارباب‌رجوع و تسریع در ارائه خدمات در حال حاضر در کمیته امداد ۳۶ خدمت مهم و اساسی به‌صورت الکترونیکی ارائه می‌شود.

وی در ادامه افزود: امروز توسعه مراکز نیکوکاری از ضرورت‌ها و مسائل مهم و مورد تأکید این نهاد به شمار می‌آید و می‌بایستی رسیدگی به نیازمندان را به خود مردم بسپاریم.

وی در سخنان خود اشاره نمود که ۶۲ هزار خانوار از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند و در ادامه یادآور شد: توسعه بخش مردمی بسیار مهم است که در هر محله از طریق مسجد یک مرکز نیکوکاری وجود داشته باشد، افراد منزل‌به‌منزل بروند و نیازمندان واقعی و خیران را شناسایی کنند.

رئیس اتاق اصناف نیز در این جلسه بیان کرد: یکی از ویژگی‌های مهم و خوب مردم ما همراهی مجدانه و پیوسته در امور خیرخواهانه است و اصناف نیز همیشه در فعالیت‌های خیر پیش‌قدم بوده است اما به دلیل نداشتن سامانه‌ای منسجم و غیر رسانه‌ای بودن، آماری در این زمینه وجود ندارد که با راه‌اندازی این مرکز نیکوکاری و سپردن کار به دست مردم این مشکل حل می‌شود.

در پایان احکام رئیس و اعضای هیئت عامل مرکز نیکوکاری اصناف به ایشان ارائه شد و محل ایجاد این مرکز نیز در ساختمان اداری اتاق اصناف پیش‌بینی گردید.