ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

رئیس اتحادیه قصابان همدان گفت: کاهش تقاضای خرید گوشت قرمز سبب رکود در بازار شده است.

 

علی اکبر سپهری وفا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت:  به دلیل کاهش عرضه  دام زنده، در روزهای آینده شاهد افزایش قیمت 5 درصدی گوشت گوسفندی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در فصل بهار قرار داریم و شرایط مناسبی برای چراگاه‌ها فراهم است، ابراز کرد: بنابراین دامداران ترجیح می‌دهند گوسفندان خود را به جای عرضه در بازار  به سفره طبیعت ببرند.

رئیس اتحادیه قصابان با تاکید بر اینکه وقتی عرضه دام کاهش یابد قیمت آن بالا تر می‌رود، تصریح کرد: در سال گذشته نه تنها افزایش قیمت نداشتیم بلکه قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی از 125 هزار تومان به 110 هزار تومان کاهش یافت.

سپهری وفا با بیان اینکه بازار گوشت گرم گوسفندی راکد است و مردم تمایلی به خرید ندارند، اظهار داشت: اما بازار خرید و فروش گوشت منجمد پر  رونق است.  

وی با تاکید بر اینکه گوشت منجمد به فراوانی در بازار موجود است و بخش عمده ای از آن توسط بخش خصوصی وارد و عرضه می‌شود، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو گوشت قرمز منجمد 40 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه قصابان همدان قیمت هر کیلو دام زنده را 80 تا 83 هزار تومان اعلام کرد و اظهار داشت: متاسفانه تعداد کشتار بخاطر کاهش تقاضا کمتر شده است.

سپهری وفا قیمت هر کیلو گوشت نرمه گوسفندی را 115 هزار تومان اعلام کرد و گفت: نرمه گوساله نیز 90 هزار تومان به فروش می‌رود. نرخ گوشت مخلوط گوسفندی نیز 82 هزار و مخلوط گوساله 78 هزار تومان است.