ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

همدان- ایرنا- رییس اتاق اصناف همدان با اشاره به آسیب دیدگی بیشتر واحدهای صنفی این استان از شیوع بیماری کرونا خواستار حمایت دولت به ویژه درباره تخفیف مالیات و حق بیمه برای کسبه و بازاریان شد.

 حسین محرابی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعطیلی ۲ ماهه بازار واحدهای صنفی را با مشکلات اقتصادی مواجه کرده است به طوری که در حال حاضر ۴۰ درصد از واحدهای صنفی شهر مشکل معیشتی دارند.
وی با اشاره به نزدیک بودن فصل اظهارنامه های مالیاتی و مباحث بیمه ای اصناف گفت: تا زمانی که وضعیت کسب و کار واحدهای صنفی در سال جدید مشخص نشده نمی توان برای تعیین مالیات تصمیم قطعی گرفت و در این مورد نباید شتابزده عمل کرد.
محرابی خاطرنشان کرد: اصناف در ۲ سال گذشته نوسانات و مشکلات اقتصادی متعددی را تجربه کرده اند و به همین دلیل باید دولت در کنار اصناف باشد و تخفیف مالیات و حق بیمه کمترین کاری است که می توان انجام داد.
رییس اتاق اصناف افزود: علاوه بر این کسبه و بازاریان نیازمند سرمایه در گردش هستند و باید به دنبال راهکارهایی در این زمینه باشیم.
وی با اشاره به بازگشایی بیشتر واحدهای صنفی گفت: فعالیت برخی از صنوف به صورت زنجیره وار به هم متصل است و تا زمانی که تمام بخش های بازار فعال نباشد اوضاع کسب و کار بهبود نمی یابد.
محرابی افزود: تعطیل بودن تالارهای پذیرایی و لغو مراسم های ازدواج و جشن ها، بازگشایی صنف گل فروشان و عکاسان را بی اثر کرده و به شدت این فعالیت ها به یکدیگر وابسته اند.
شهر همدان دارای ۳۰ هزار واحد صنفی است.

سیستم جامع اطلاع رسانی قیمت ها