ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

مسئولان مراقب اشتباه محاسباتی باشند

وزیر سابق اطلاعات با اشاره بر اینکه دشمن به دنبال ایجاد اشتباه محاسباتی بین مردم و مسئولان است، گفت: دشمن نمونه‌ای ازاین اشتباه محاسباتی را با تهدید به وجود می‌آورد تا مردم و مسئولان در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی خود در دفاع از انقلاب متزلزل شوند.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی شامگاه چهارشنبه در یادواره 220 شهید اصناف و بازار همدان در حسینه‌امام(ره) همدان، اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری دشمن با ترفند نفوذ درصدد پیاده کردن این روش برای از پای‌در‌آوردن نظام اسلامی است اما سخت در اشتباه است، چون انقلاب ایران اسلامی به الگوی فرهنگ ایثار و شهادت حضرت علی‌بن‌الحسین‌(ع) وصل است و هیچگاه موفق نخواهد شد.

وی با بیان اینکه در روز اربعین 25 میلیون عاشق حسین‌(ع) راهی کربلا می‌شوند، افزود: سال قبل سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) حدود 500 ‌دانشجو را با پرسشنامه 5 تا 7 صفحه‌ای به داخل زئران کربلا فرستاد تا دلیل اصلی حضور مشتاقانه این همه زائر و رمز موفقیت ایران اسلامی را بیابد انقلابی که بعد 4 دهه همچنان پا‌برجاست و به مانند انقلاب‌های روسیه، فرانسه و الجزایر و غیره سرنگون نشده است و حتی برای 4 دهه بعدی هم برنامه دارد.

مصلحی گفت: سرانجام اطلاعاتی که سیا از این تحقیق به دست‌آورد طبق اطلاعاتی که ما داریم آنست که  ایران اسلامی و مردم انقلابی ایران به فرهنگ ایثار و شهادتی وصل هستند که شهدا آن  را مدیریت می‌کنند و فرهنگ ولایت فقیه عامل پایداری این نظام است.

وزیر سابق اطلاعات تاکید کرد: همه سازمان‌های جاسوسی(سیا، موساد و  اینتلجن سرویس)  پی‌برد‌ه‌اند که عامل بقا و دوام انقلاب ایران اسلامی این موضوع مهم است یعنی تا زمانی که این شیوه فرهنگی و مدیریت انقلابی در ایران وجود دارد ایران همچنان دوام دارد و الگوی مقاومت دیگر کشور‌ها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات رهبری درباره فرو‌پاشی نظام آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرو‌پاشی آمریکا را تا سال‌‌های آتی پیش‌بینی کرده ‌به گونه ای که اگر در اینترنت جستجو کنید به 14 میلیو‌ن مقاله که توسط استادان نخبه آمریکا تدوین و منتشر شده ‌دست خواهید یافت یعنی فرمایش رهبری علمی و عملی است و این فروپاشی سیاسی و اقتصادی برای کشوری که به تصور برخی کد‌خدای جهان است زمان‌بر است.

این مقام مسئول  درباره  دیدارش با ولیعهد سعودی در دوران وزارتش گفت: در این گفت‌و گو موضوع حمایت آل‌سعود از رژیم بعثی مطرح شد و سعودی‌های به صراحت اذعان کردند که در زمان جنگ تحمیلی از صدام بعثی 40 میلیارد دلار حمایت کردند و کشور‌های خلیج فارس هم کمک 30 میلیارد‌ دلاری از صدام داشتند اگرچه سرانجام این ایران بود که پیروز میدان جنگ شد.

مصلحی با اشاره به اینکه بخش عمده مشکل اقتصادی کشور داخلی‌است و 20 درصد آن شاید به تحریم ارتباط داشته باشد، بیان کرد: کشور حدود 40 سال است که در  تحریم قرار دارد تحریم هایی که حتی زمان جنگ هم برما اعمال شدند به گونه‌ای که حتی به ما سیم‌خادار هم نمی‌دانند اما  در جنگ پیروز شدیم.

وی با تاکید براینکه در جنگ اقتصادی هم پیروز می‌شویم ابراز کرد: به فرموده رهبری  از این گردنه نیز رد خواهیم شد به شرط آنکه از الگوی امام(ره) در جنگ تحمیلی  که همان وارد کردن مردم به میدان نبرد است پیروی کنیم یعنی امروز نیز در این جنگ اقتصادی برای مدیریت اقتصادی کشور از مردم کمک بگیریم.

وزیر سابق اطلاعات اظهار داشت: نقص‌هایی در کشور وجود دارد که  هم باید از آنها انتقاد و گلایه کرد و هم باید هوشمندانه  فرصت آسیب رساندن به کشور را  آنهم در این جنگ اقتصادی از دشمن گرفت، یعنی نباید کشور 2 قطبی شود بنابراین موفقیت در اقتصاد مقاومتی مرهون تلاش و همت مردم و مسئولان است.

وی با بیان اینکه برخی مسئولان دلیل گرانی را تحریم می‌دانند در حالی که این گونه نیست افزود: به عنوان مثال 90 درصد گوشت در داخل کشور تولید می‌شود و 10 درصد از خارج وارد می‌شود پس نباید بهانه آورد که واسطه‌های اجازه نمی‌دهند قیمت‌ها متعادل شود.

مصلحی با اشاره به اینکه مگر ما دستگاه اطلاعاتی در کشور نداریم، آنها باید وارد عرصه  شوند و به این مشکل رسیدگی کنند، گفت: یکی از راه‌های نفوذ دشمن ایجاد نارضایتی در مردم نسبت به مسئولان و انقلاب است که با روش‌هایی مانند ایجاد گرانی در جامعه آن را پیاده می‌کند.

سیستم جامع اطلاع رسانی قیمت ها