ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

معاون اقتصادی استاندار همدان با بیان اینکه تلاش بر این است کالاهایی وارد کشور که در داخل تولید نمی‌شود گفت: مشکلی در تأمین ارزاق عمومی و مورد نیاز جامعه وجود ندارد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، ظاهر پورمجاهد عصر امروز در همایش «روز اصناف» با بیان اینکه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی را برطرف می‌کند اظهار کرد: هر واحد که مشکل دارد تقاضای خود را به دستگاه مربوطه می‌دهد تا مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه 20 جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان برگزار شده است تصریح کرد: هر دوشنبه بخش معاونت اقتصادی به بازدید از شهرستان‌ها اختصاص دارد و به بررسی مشکلات واحدهای تولیدی می‌پردازد.

معاون اقتصادی استاندار همدان با بیان اینکه برای حل مشکلات همکاری اصناف بسیار حائز اهمیت است ادامه داد: در تلاطم‌ها این اصناف و بازاریان هستند که می‌توانند کمک کنند تا بخشی از مشکلات برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه دشمن همانطور که تاکنون نتوانسته ضربه‌ای به کشور وارد کند در آینده نیز نمی‌تواند کاری از پیش ببرد گفت: مردم همواره پشتیبان نظام جمهوری اسلامی هستند و باید قدردان آنها بود.

پورمجاهد با بیان اینکه تلاش بر این است کالاهایی وارد کشور که در داخل تولید نمی‌شود اظهار کرد: مشکلی در تأمین ارزاق عمومی و مورد نیاز جامعه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه روزهای سخت را افرادی برای ما آسان کردند که در میان ما نیستند افزود: مردم هرگز ایثارگری شهدا را فراموش نخواهند کرد ضمن اینکه امیدوارم امروز نیز همانند گذشته در کنار هم برای حل مشکلات مردم گام برداریم.

بزرگترین واحد تولیدی غرب کشور در همدان افتتاح می‌شود

حمیدرضا متین، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان نیز در این نشست با بیان اینکه بزرگترین واحد تولیدی کفش در منطقه غرب کشور در همدان افتتاح می‌شود اظهار کرد: اگرچه شرایط دشواری پیش رو داریم اما می‌توان ادعا کرد که رونق تولید در استان وجود دارد.

مالیات 75 درصد از واحدهای صنفی بودن تغییر باقی ماند

رئیس اتاق اصناف همدان گفت: اصناف و بازاریان همواره در صحنه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی نقش بی‌بدیلی در تاریخ ایران از خود بر جای گذاشتند.

حسین محرابی با بیان اینکه هر روز، روز اصناف است اظهار کرد: مردم جامعه ما همواره با واحدهای صنفی در ارتباط تنگاتنگ هستند به همین دلیل همگان از جمله مردم و مسؤولان متوجه اهمیت این بخش هستند.

وی با اشاره به اینکه یک سوم جمعیت کشور را اصناف تشکیل می‌دهند که 17 درصد تولید ملی را بر عهده دارند گفت: اصناف 6 میلیون شغل در کشور ایجاد کردند ضمن اینکه حدود 7 هزار و 500 اتحادیه صنفی و 400 اتاق اصناف در سطح کشور وجود دارد.

رئیس اتاق اصناف همدان با اشاره به اینکه 89 درصد مالیات بر ارزش افزوده از طریق اصناف پرداخت می‌شود ادامه داد: متأسفانه به دلیل تغییر قیمت ارز، مشکلات بسیاری در جامعه به ویژه قدرت خرید مردم ایجاد کردند که باعث ایجاد رکود شدند.

وی با بیان اینکه اداره کل مالیات، مبلغ مالیات سال 97 را ثابت نگاه داشتند خاطرنشان کرد: افرادی که مالیات آنها تا 2 میلیون و 500 هزار تومان بوده است ثابت می‌ماند که 75 درصد از واحدهای صنفی ما نیز شامل این مورد می‎شوند.

محرابی با بیان اینکه شهرداری نیز همکاری تنگاتنگی با اصناف دارد گفت: 25 درصد تخفیف برای عوارض پیشه و کسب و کار در نظر گرفتند که شامل معوقات نیز می‌شود که در کشور بی‌مثال است.

وی اظهار کرد: از شهرداری تقاضا داریم معبر، خیابان و یا میدانی را به نام اصناف به ثبت برساند.

در پایان این جلسه نیز رونمایی از سامانه جامع اتاق اصناف همدان انجام شد که اطلاعات و آمار 58 هزار واحد صنفی در این اپلیکشن وجود دارد.

سیستم جامع اطلاع رسانی قیمت ها