ﻧﻪ ﻣﺮﮒ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ به خاطرش ﺷﺮﺍﻓﺘﺶ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ .

مقاله ها

رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروش شهرستان همدان گفت: روند نزولی قیمت طلا آغاز شده و تا رسیدن به تعادل ادامه دارد.

 

مهدی غلامی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه با توجه به اینکه قیمت طلا سیر نزولی آغاز کرده است، اظهار کرد: کاهش قیمت ارز نیز بر کاهش قیمت طلا تأثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه افزایش یکباره قیمت طلا از حدود 126 هزار تومان به 500 هزار تومان یک شک به حساب می‌آید، افزود: در حال حاضر هنوز قیمت طلا به نقطه امن نرسیده است و تعادل در بازار ایجاد نشده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروش شهرستان همدان تصریح کرد: با تثبیت قیمت در مدت زمان بالا باعث ایجاد عتماد در مردم و در نتیجه رونق طلای ویترینی و یا ساخته شده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بازار همچنان در رکود است، ادامه داد: فروش طلای شکسته شده و سکه برای افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری هستند، جذابیت دارد و مردم در حال خرید هستند.

غلامی با بیان اینکه پیش‌بینی‌ کارشناسان در کوتاه‌مدت نشان می‌دهد که طلا همچنان کاهش قیمت دارد، اظهار کرد: البته طلا به سرعت با اتفاقات منطقه و جهان تأثیر می‌گیرد.

وی در پایان سخنانش افزود: خوبی طلا این است که به سرعت و به لحظه دستخوش تغییر می‌شود و مانند سایر کالاها نیست که با افزایش نرخ ارز افزایش قیمت داشتند اما به کاهش آن عکس‌العمل نشان ندادند.

سیستم جامع اطلاع رسانی قیمت ها